Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale recurs contestatie contraventie proces inceput 2010
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

recurs contestatie contraventie proces inceput 2010

In cazul in care o societate are proces - contestatie la Judecatorie pentru o contraventie, contestatie depusa la inceputul anului 2010, insa prin amanari doar in ianuarie 2011 se pronunta o sentinta pentru acea cauza inceputa in 2010..conform noii legislatii (mica reforma a justitiei) pentru acea contestatie se mai poate face recurs?? sau ramane hotararea definitiva si irevocabila (deci procesul a inceput in 2010, iar legea noii reforme in justitie intra in vigoare in ianuarie 2011, se aplica retroactiv si pentru procesele deja in derulare din 2010?) ..multumesc anticipat pentru orice raspuns argumentat (cu exemple si trimiteri la anumite legi/articole).
lg 202 se aplica tuturor sentintelor pronuntate dupa 25.11.2010, deci nu aveti dreptul la recurs.
multumesc pentru raspuns