Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariata graviditate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariata graviditate

In ce conditii o salariata gravida sau in concediu de ingrijire copil pina la 2 ani are dreptul la reducerea programului de lucru, dar cu salariu platit integral si pe ce perioada?
Va multumesc si Paste fericit!
oti a scris:

Si totusi nu beneficiaza de alte ajutoare ,de exemplu ar fi posibil sa beneficieze ambii parinti de concediu pt. ingrijirea copilului sau un alt membru al familiei ,e vorba de doi copii nu e usor...:(

Nu exista, din pacate pt. dvs., astfel de prevederi legale.