Forum Discuţii juridice Achiziţii publice lipsa certificat plata bugetul de stat
Discuție deschisă în Achiziţii publice

lipsa certificat plata bugetul de stat

Am participat la o licitatie la care firma castigatoare nu a prezentat la deschiderea plicurilor un certificat ce atesta ca nu are datorii la bugetul de stat si nici o declaratie pe proprie raspundere in aceasta privinta. Autoritatea contractanta a declarat-o castigatoare, avand pretul mai mic, dupa ce, zic ei, le-au adus un certificat valabil. Pot contesta decizia? Am sanse de castig sau e timp irosit aiurea? Multumesc
Nu puteti contesta decizia ! Chiar daca lipseste un act la deschiderea ofertelor,el poate fi completat ulterior la solicitarea comisiei de licitatie.