Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lichidarea unei societati comerciale cu 2 asociati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lichidarea unei societati comerciale cu 2 asociati

Cine poate sa ma ajunte in legatura cu lichidarea unei societati comerciale ?
Revin cu amanunte!
Am inteles ca bilantul de lichidare se intocmeste pe formularul din anul precedent se taie cu pixul si se scrie BILANT DE LICHIDARE!
Nu este nici o eroere.Dvs.ati optat pentru dizolvare si lichidare fara lichidator.Urmatoarea etapa este radierea.
Da , asa este.

Exista un site nou de executare silita si lichidare, www.elichidare.ro , ar trebuii sa il vizualizati, are si o sectiunea legislativa.