avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lichidarea unei societati comerciale cu 2 asociati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lichidarea unei societati comerciale cu 2 asociati

Cine poate sa ma ajunte in legatura cu lichidarea unei societati comerciale ?
Revin cu amanunte!
Am inteles ca bilantul de lichidare se intocmeste pe formularul din anul precedent se taie cu pixul si se scrie BILANT DE LICHIDARE!
Cel mai recent răspuns: eMihai , utilizator 18:36, 26 Noiembrie 2010
Nu este nici o eroere.Dvs.ati optat pentru dizolvare si lichidare fara lichidator.Urmatoarea etapa este radierea.
Da , asa este.

Exista un site nou de executare silita si lichidare, www.elichidare.ro , ar trebuii sa il vizualizati, are si o sectiunea legislativa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere societate nelunelu68 nelunelu68 am o societate comerciala infiintata in ianuarie 2011 si nu am avut nici o activitate daca as dori sa o inchid ce demersuri trebuie sa fac (vezi toată discuția)
Dizolvarea srl cu asociat unic elina24 elina24 buna, am si eu de inchis o firma si nu stiu cum se procedeaza, a mai trecut cineva prin inchiderea unei firme,poate ma ajuta si pe mine?multumesc anticipat;) (vezi toată discuția)
Procedura de dizolvare - lichidare societate cu asociat unic marian_p marian_p Salutare tururor, Va rog, daca se poate sa lamuriti pe cat este posibil urmatoarele aspecte ivite intr-o societate SRL cu asociat unic. Societatea a fost ... (vezi toată discuția)