Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... publicare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

publicare

As dori sa public doua dosare dincare unu civil si unu penal. Vad cu ochi mei cum sunt lucrat pe la spate si nu pot face nimic sa demonstrez ca exista coruptie si chiar se poate deduce foarte usor din dosar.
Cum si unde trebuie sa ma adresez pentru a le face publice ?

Va multumesc !
Esti avocat? Esti zurliu? Nu poti face publice dosarele ptr. ca esti legat de secretul profesional. Daca esti justitiabil este altceva. Poti recuza judecatorul, sau face plingere la CSM.
Nu exista vreo editura sau un ziar specializat pe publicarea de hotarari judecatoresti despre care partile sustin ca sunt gresite. Motivul principal este ca hotararea poate fi schimbata numai de catre instantele judecatoresti si numai prin exercitarea cailor de atac, nu prin presiune (fie aceasta chiar una publica).
Asadar, va pierdeti timpul si banii degeaba cu publicarea.
@hesperida ... Toate lucrurile care s-au discutat deja in sedinta publica sunt publice. Dosarele judecate nu sunt secrete.
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat