Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cerere de revenire din CCC dupa 2 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cerere de revenire din CCC dupa 2 ani

Cererea de revenire la vechiul loc de munca dupa terminarea concediului de crestere copil pana la 2 ani este formular tip? Daca da, imi puteti atasa si mie unul, va rog...
Nu este o cerere tip, o concepeti dvs.

Domnule Administrator (Director),
Subsemnata... salariata dvs. in functia de... va rog sa-mi aprobati incetarea suspendarii contractului individual de munca nr.../..... (pentru concediul de crestere a copilului) si reluarea activitatii in baza aceluiasi contract individual de munca, incepand cu data de...
Data... Semnatura....
Domnului Administrator (Director) al SC....