Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general societate in insolventa - contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

societate in insolventa - contabilitate

Buna ziua!
Ptr o societate aflata in insolventa care are numit administrator juridic e mai tine evidenta contabila, declaratii, bilant? Cine trebuie sa organizeze evidenta contabila? Care sunt particularitatile?
Evidenta contabila trebuie tinuta in continuare atata timp cat societatea are inca personalitate juridica. Pana la momentul radierii de la Registrul Comertului, sunteti obligata sa depuneti declaratiile si situatiile financiare la datele stabilite de legislatie.