Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art. 160 ind.2 C.p.p -URGENT VA ROG!!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art. 160 ind.2 C.p.p -URGENT VA ROG!!!!

buna dimineta!
ce puteti sa mi spuneti va rog despre acest articol "art. 160 ind.2 C.p.p" ? se poate aplica si in cazul acesta : in baza art 149 indice 1 Cpp şi art 160 lit h Cpp raportat la art 148 lit f Cpp admite propunerea Parchetului de pe lângă Judecatoria..... Dispune arestarea inculpatilor ....pentru comiterea infractiunii de ultraj contra bunelor moravuri si tulburarea ordinii si linistii publice prev de art 321 alin 1 Cp???
AU SANSE SA FIE ELIBERATI SUB CONTROL JUDICIAR?
MULTUMESC MULT!!!
si ce prevede eliberarea sub control judiciar?totusi poate vor fi ingaduitori si vor acorda eliberarea sub control judiciar.multumesc
monicacm a scris:

El mai are o suspendare....pt lovire si alte violente, se tine cont si de asta?

Daca se afla in stare de recidiva nu are sanse...
Legea nu are o redactare tocmai fericita cu privire la aceasta institutie juridica...

Vorbiti cu avocatul dvs. Trebuie facuta o analiza atenta a situatiei inculpatului.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

monicacm a scris:

El mai are o suspendare....pt lovire si alte violente, se tine cont si de asta?

Daca se afla in stare de recidiva nu are sanse...
Legea nu are o redactare tocmai fericita cu privire la aceasta institutie juridica...

Vorbiti cu avocatul dvs. Trebuie facuta o analiza atenta a situatiei inculpatului.

Corecta apreciere.
Totusi as fi mai optimist in sensul de-a reformula astfel; " sanse prea mari"