Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXE si Impozite
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXE si Impozite

am mostenit de la tatal meu un land rover cu cap peste 2000 cc, care a fost instrainat inainte sa moara.
Nu am reusit sub nici o forma sa recuperez masina de la cine o are, nici cu plangere la politie,
mie imi vine impozitul anual
eu stau in GIURIGU, masina si persoana care o are sta in CLUJ, mi-e greu sa fac drumuri dese...
ce soluti am ? cum pot renunta
masina este trecuta pe alt proprietar, tata, nu a apucat decat sa o declare la taxe si impozite.
solutii ?
Cu contractul de vanzare-cumparare mergeti la AFP si scoateti masina din rolul fiscal.
nu am nici un act de la acea masina. toate actele erau in masina
P.S. impozitul este de 1400 lei / an
Pai si tatal cum a vandut-o? Rugati cumparatorul sa va faca o copie dupa actul de vanzare.
tatal meu e cumparatorul si a instrainat-o ( aimprumutat-o) inainte sa moara,
iar vanzatorul nu este de gasit