avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU DE ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU DE ODIHNA

Daca un angajat a fost in concediu medical din august 2010 pana pe 15 august 2011 , are dreptul la concediu de odihna pe 2011 ?
Cel mai recent răspuns: Traduceri10 , Traducator autorizat 12:47, 1 Decembrie 2011
Are dreptul la CO aferent perioadei lucrate in 2011, precum si in 2010 ... in speta, 01.01.2010 - 15.08.2010 si 15.08.2011 - 31.12.2011...
Persoana respectiva este angajata la o asoc. de propr. iar conducerea acesteia refuza si dea concediu de odihna. Cui se poate adresa? Multumesc mult pt. raspuns
Concediul de odihna se acorda pentru perioada lucrata, dupa cum s-a mentionat mai sus. Puteti prezenta legea muncii celor care refuza sa va acorde concediu de odihna. Altfel, va puteti adresa unui avocat sau catre ITM. Mult succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna octavianlaz octavianlaz va rog sa-mi spuneti si mie cate zile de concediu de odihna am dreptul pt perioada lucrata 10.05.2011-31.12.2011 deoarece mi s-a comunicat de catre angajator ... (vezi toată discuția)
Co(concediu odihna) patricia85 patricia85 Buna ziua.Am o intrebare legata de concediu de odihna. Sunt insarcinata,si vreau sa stiu daca inainte de concediu prenatal am dreptul la concediu de odihna ... (vezi toată discuția)
Zile concediu de ohihna valcris valcris Buna dimineata. Am angajat la firma unde lucrez o persoana cu contract de munca pe perioada nedeterminata, incepand cu data de 25.08.2011. Cate zile de ... (vezi toată discuția)