Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU DE ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU DE ODIHNA

Daca un angajat a fost in concediu medical din august 2010 pana pe 15 august 2011 , are dreptul la concediu de odihna pe 2011 ?
Are dreptul la CO aferent perioadei lucrate in 2011, precum si in 2010 ... in speta, 01.01.2010 - 15.08.2010 si 15.08.2011 - 31.12.2011...
Persoana respectiva este angajata la o asoc. de propr. iar conducerea acesteia refuza si dea concediu de odihna. Cui se poate adresa? Multumesc mult pt. raspuns
Concediul de odihna se acorda pentru perioada lucrata, dupa cum s-a mentionat mai sus. Puteti prezenta legea muncii celor care refuza sa va acorde concediu de odihna. Altfel, va puteti adresa unui avocat sau catre ITM. Mult succes!