Forum Bani şi Afaceri ... Cursul de schimb şi piaţa ... schimb valutar din euro in franci elvetieni
Discuție deschisă în Cursul de schimb şi piaţa monetară

schimb valutar din euro in franci elvetieni

Buna ziua. Ati putea sa-mi spuneti unde s-ar putea schimba o suma de aproximativ 80000 euro in franci elvetieni, in afara de [EDITAT]? Cursul lor intern si paritatea EUR/CHF sunt ridicate, comparativ cu BNR. Multumesc.
trope_doi, utilizator
Incercati varianta de a vinde bancii prin licitatie, in momentul in care aceasta are nevoie de valuta. Oricum este o suma mare, a carei provenienta trebuie declarata la Oficiul pentru prevenirea si combaterea spalarii banilor.

Sunteti singurul in masura sa apreciati unde puteti schimba aceasta suma.
Aveti mai multe posibilitati.

1. Incercati la Bancile comerciale.
2. Luati legatura cu un broker bursier care sa va vanda euro contra franci pe piata valutara.