avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... in ce fapta penala intra furtul de energie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

in ce fapta penala intra furtul de energie

dupa rezilierea unui contract de furnizarea energiei ,abonatul continua sa consume fraudulos
Da, infractiunea este una continua ( succesiva) , dar aspectul asta nu face ca fapta sa fie calificata, in opinia mea.
Si fiind un consumator casnic, nu prea vad in ce fel ar putea sa se incadreze in art. 209...
Dar, desigur, depinde si de elemente pe care nu le cunoastem in mod concret:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt de curent kostypaco kostypaco buna zuia.am fost prins cu furt de curent si vr s siu si eu cat este amendap care o s mio dea cu aproximatie.va rog s imi spuneti k snt disperat nu mai stiu ce ... (vezi toată discuția)
Plangere furt energie electrica andoris andoris buna seara ! in urma cu cateva zile am depus o plangere la e-on furnizare si una politie impotriva fostilor proprietari ai imobilului pe care eu l-am cumparat ... (vezi toată discuția)
Furt de energie electrica aurelian55 aurelian55 Buna ziua! am o intrebare in legatura cu o ruda care locuieste la tara si a fost prins furand energie electrica cu un fir care era legat in tablou inainte de ... (vezi toată discuția)