Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

buna ziua.ce parere aveti?un contract de imprumut cu icvl semnat de defunct in 1978 inaintea casatoriei cu ss este bun propriu sau comun?casatoria cu ss in 1990 restul ratelor din 1990 achitate in timpul casatoriei.merci
depinde cand este inceheiat actul -titlu de proprietate...daca este inainte de casatorie este bun propriu , daca este dupa e bun comun
nu detin informatia asta insa notarul a considerat ca este bun propriu al defunctului intrucat apare "dreptul de propr.asupra..." si nu ca la celelalte imob.unde spune cota de 1/2.eu asa am inteles din citatia noarului.dvs. nu la fel?merci