Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Credit la banca, persoana fizica
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Credit la banca, persoana fizica

Daca sunt administratorul unei firme si am credite in nume personal (nu pe firma), se poate ca eventualele datorii sa aiba repercursiuni asupra firmei?
Nu. De ce : una este persoana fizica si altceva persoana juridica.
George Moraru, Consultant fiscal
Depinde de politica bancii.
Sunteti administrator si unic asociat al firmei?
In acest caz, si daca doriti sa accesati o linie de credit, banca va verifica si CNP al dvs in CRB, desigur cu acordul dvs, dar obligatoriu de dat, va solicita cazier fiscal al dvs ca persoana fizica.Va sfatuiesc ca sa eliminati restantele, daca sunt.
Daca sunteti cu credite in nume personal dar nu ati avut intarzieri la plata ratelor, nu afecteaza cu nimic societatea.