avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Sunt cetatean strain vreau sa ma stabilesc in Romania. ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Sunt cetatean strain vreau sa ma stabilesc in Romania. Pot conduce cu permisul meu masini inmatriculate in Romania?

Buna seara,sunt cetatean strain din Ucraina si vreau sa ma stabilesc in Romania.As dori sa stiu daca pot conduce cu permisul meu masini inmatriculate in Romania.Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters236742 , utilizator 22:24, 21 Martie 2012
da puteti conduce

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis conducere in caz de dubla cetatenie radu maria radu maria Buna ziua! In cazulmeu ,am dubla cetatenie (sunt cetatean roman si cetatean moldovean).Problema care s-a ivit este :am dreptul de a circula in Romania cu ... (vezi toată discuția)
Obtinerea vizei pentru cetatean ucrainean in urma casatoriei gabriel_epure gabriel_epure sunt cetatean roman si am o prietena din ucraina cu care intentionez sa ma casatoresc si as dori sa pot pleca cu ea in cipru sau grecia pentru a ma stabili si ... (vezi toată discuția)
Un cetatean din ucraina care are un permis de sedere pentru beneficiarii ... janettepascu janettepascu Un cetatean din Ucraina care are un permis de sedere pentru beneficiarii protectie temporare in Romania poate inmatricula pe numele lui o masina second hand ... (vezi toată discuția)