Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cauza s-a suspendat pentru ca nu am depus actul de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cauza s-a suspendat pentru ca nu am depus actul de proprietate al autoturismului. Ce trebuia sa depun?

Buna ziua
Va rog sa ma ajjutati si pe mine cu o informatie
Am avut in proces pe rol privind recuperarea taxei de poluare am solicitat judecata in lipsa , am fost citata cu mentiunea sa depun actul de proprietate al autoturismului sub sanctiunea suspendarii cauzei potrivit art 155 ind 1 Cod pr.civ
Inainte de termen am depus certificatul de inmatriculare legalizat la notar si traducerea din limba franceza in romana a certificatului de inmatriculare
dar dosarul a fost suspendat in baza art 155 ind 1 cu drept de recurs .
Intrebare
Care este actul de proprietate al unui autoturism , ce trebuia sa depun ?
Pot sa fac o cerere de repunere pe rol ( sa arat ca eu am depus actele solicitate) )fara sa fac recurs
Precizez ca eu am cumparat autoturismul din Franta si nu detin un contract de vinzare cumparare , masina am inmatriculat -o pe baza certificatului de inmatriculare tradus din fraceza
Va multumesc anticipat
actul de proprietate este contractul de vinzare cumparare. certificatul de inmatriculare este doar un act ce constata identitatea proprietarului la data emiterii, insa dreptul de proprietate s-a transferat catre dvs in baza unui contract de vinzare/cumparare.
sincer, nu imi dau seama cum v-au inmatriculat masina fara un asemenea contract. nu exista consimtamintul fostului proprietar cu privire la instrainare