Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate procura din uk
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

procura din uk

eu sunt in uk si vreau sa fac o procura prin care o deleg pe mama mea sa se ocupe de copilul meu in perioada in care eu sunt plecata din tara
puteti sa-mi spuneti unde trebuie facuta procura?si daca se poate face
alinaandreea29, utilizator
Procura se face la notar,dar nu inteleg rostul.
Puteti face procura la unul din consulatele României in UK.
eu am locuit la mama mea dupa divort impreuna cu copilul caruia i s-a stabilit domiciliul tot acolo,eu ,acum,am plecat din tara pt o perioada si fostul meu sot nu vrea sa duca copilul la mama mea,care a avut grija de copil impreuna cu mine si-l duce la tot felul de bone....etc
voiam sa-i fac mamei o procura ca sa-l poata lua legal ,adica doar ea si tatal sa aiba drepturi asupra copilului nu bone,cumnati etc...
trebuie sa fac aceasta procura pt ca fostul st nu vrea sa lase copilul sa-si vada bunica si mai presus de atat ea este cea care a avut grija de el impreuna cu mine,domiciliul lui fiind tot acolo