avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate procura din uk
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

procura din uk

eu sunt in uk si vreau sa fac o procura prin care o deleg pe mama mea sa se ocupe de copilul meu in perioada in care eu sunt plecata din tara
puteti sa-mi spuneti unde trebuie facuta procura?si daca se poate face
Ultima modificare: Vineri, 18 Mai 2012
alinaandreea29, utilizator
Cel mai recent răspuns: alinaandreea29 , utilizator 17:07, 23 Mai 2012
Procura se face la notar,dar nu inteleg rostul.
Puteti face procura la unul din consulatele României in UK.
eu am locuit la mama mea dupa divort impreuna cu copilul caruia i s-a stabilit domiciliul tot acolo,eu ,acum,am plecat din tara pt o perioada si fostul meu sot nu vrea sa duca copilul la mama mea,care a avut grija de copil impreuna cu mine si-l duce la tot felul de bone....etc
voiam sa-i fac mamei o procura ca sa-l poata lua legal ,adica doar ea si tatal sa aiba drepturi asupra copilului nu bone,cumnati etc...
trebuie sa fac aceasta procura pt ca fostul st nu vrea sa lase copilul sa-si vada bunica si mai presus de atat ea este cea care a avut grija de el impreuna cu mine,domiciliul lui fiind tot acolo

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Minor cu domiciliul la mama. cum poate fi lăsat în grija bunicii pe timpul plecării din țară, fără a putea fi luat de tata? cocoseibar cocoseibar Buna seara ! Logodnica mea a fost casatorita,a divortat si vrea sa vina la mine in U.K. Cum poate sa obtina procura cu imputernicire pentru mama ei? Vrea sa ... (vezi toată discuția)
Acte copil minor Viviana_C Viviana_C Buna ziua! Am o intrebare: Se poate ca tatal copilului, roman, plecat in Uk sa mearga la Consulatul Roman si sa faca in acceasi zi procura pentru a ... (vezi toată discuția)
Procura unui minor feliciaiva feliciaiva Buna seara tuturor,as vrea sa stiu daca as da procura sorei fostului concubin(nu suntem casatoriti),cu care am o fiica de sase anisori pentru a veni in vacanta ... (vezi toată discuția)