avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 237 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa fiscala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa fiscala

Am primit de curand fisa fiscala. In luna iulie a anului trecut scrie ca am relizat 0 venituri, dar am deduceri personale 350 ron. Intrebarea este urmatoarea:
Cum sa relizez 0 venit pe acea luna cand am lucrat-o? Inafara de concediul de odihna nu am avut o zi lipsa sau concediu fara salariu. Ce inseamna asta? M-au bagat in concediu fara salariu. problema nu numai la mine ci la mai multi colegi. Ce sa fac in acest caz? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 23:31, 24 Mai 2012
In luna iulie ce statut ati avut ? .. daca ati fost in CO trebuia sa apara indemnizatie de CO primita.
Intrebati la serviciu personal al angajatorului dumneavoastra si o sa va lamuriti
nu am avut niciun statut. am lucrat toata luna. dar pe fisa scrie 0 venituri relizate. nu stiu ce inseamna asta.
Inseamna ca ati fost trecuta in CFP sau poate fi o eroare a angajatorului la intocmirea fisei fiscale....
poate sa ma bage abuziv in CFP, in timp ce am lucrat? Acest CFP, imi afecteaza vechimea sau continuitatea?

Alte discuții în legătură

Diferenta intre banii primiti si banii declarati la stat. bani la negru ??? mkpwmk mkpwmk Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. La firma la care sunt angajat de aproape 2 ani ocup functia de agent vanzari. Salariul meu consta in ... (vezi toată discuția)
Concediu neplatit...sau somaj tehnic??!! lutika lutika Am nevoie de un sfat va rog...Am primit fisa fiscala pentru anul 2009 si am constatat cu mirare ca pe luna nov am trecut doar jumatate din salariul brut, iar ... (vezi toată discuția)
Decl.112 elam elam BUNA DIMINEATA! daca poate sa ma ajute cineva in urmatoarea problema: un salariat este in conc. medical toata luna aprilie, dar a primit prima de paste, deci ... (vezi toată discuția)