Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa fiscala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa fiscala

Am primit de curand fisa fiscala. In luna iulie a anului trecut scrie ca am relizat 0 venituri, dar am deduceri personale 350 ron. Intrebarea este urmatoarea:
Cum sa relizez 0 venit pe acea luna cand am lucrat-o? Inafara de concediul de odihna nu am avut o zi lipsa sau concediu fara salariu. Ce inseamna asta? M-au bagat in concediu fara salariu. problema nu numai la mine ci la mai multi colegi. Ce sa fac in acest caz? Va multumesc.
In luna iulie ce statut ati avut ? .. daca ati fost in CO trebuia sa apara indemnizatie de CO primita.
Intrebati la serviciu personal al angajatorului dumneavoastra si o sa va lamuriti
nu am avut niciun statut. am lucrat toata luna. dar pe fisa scrie 0 venituri relizate. nu stiu ce inseamna asta.
Inseamna ca ati fost trecuta in CFP sau poate fi o eroare a angajatorului la intocmirea fisei fiscale....
poate sa ma bage abuziv in CFP, in timp ce am lucrat? Acest CFP, imi afecteaza vechimea sau continuitatea?