Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Documente necesare pentru a tine contabilitatea in ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Documente necesare pentru a tine contabilitatea in partida simpla la PFA

Detin PFA cu obiect de activitate: vanzare produse industriale in targuri si piete organizate ca vanzator ambulant. Facturile obtinute la achizitionarea marfii sunt inregistrare in registrul de intrari marfuri cu ados comercial, in acest caz este necesara completarea notei de receptie si constatare de diferente(NIR)?Doresc sa obtin aceasta informatie pt a sti ce documente trebuie prezentate in cazul uni control fiscal.

Va multumesc pentru sprijinul acordat!
Vedeti aici documentele justificative necesare:
[ link extern ]