Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cheltuieli de judecata

Procesul este in derulare dar avocaul nu a cerut impartirea cheltuielilor de judecata de la inceput intr-un proces de partaj judecatoresc. Se poate face o cerere ulterioara, pana la finalizarea procesului?
cheltuielile de judecata se pot solicita pana la ramanerea in pronuntare a instantei de judecata.
la momentul formularii concluziilor pe fond, puteti solicita cheltuielile de judecata. Sa depuneti si contravaloarea onorariului de avocat pentru a face dovada inclusiv a acestor cheltuieli.
Se pot solicita acordarea cheltuielilor de judecata inclusiv pe cale separata dupa pronuntarea instantei prin depunerea unei cereri de chemare in judecata avand ca obiect solciitare acordare cheltuieli de judecata.
Ma puteti ajuta cu un model cerere de impartirea cheltuielilor de judecata pentru a o depune la urmatorul termen, va rog.