Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

buna ziua...as dori sa cumpar un apartament insa proprietarii de drept ai ap sunt decedati si unicul fiu nu are facute acte de mostenire...as vrea sa stiu daca poate face actele de mostenire fara a intampina probleme si daca dureaza mult...
fiind uniul mostenitor legal,daca nu exista un mostenitor testamentar poaste sa faca intai succesiunea si ulterior sa vanda fara nici o problema.dsureaza in functie de fiecare notar ,de ce acte are si ce ii mai trebuie.prezentati-va la un birou notarial ca sa aflati cat dureaza si cat costa