avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concurs favorizat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concurs favorizat

Buna ziua.

La repartizarea pentru concursul de suplinitori, inspectorul de cadre ii sugereaza unui candidat sa concureze pe un post anume si garanteaza ca il va obtine indiferent de numarul candidatilor pe acel post.

Aceasta este problema.

Intrebare:
Care sunt caile legale de a preintampina eventuala frauda? Dovezile sunt greu de obtinut.
Prin contestatie nu se poate rezolva mai nimic deoarece exista banuiala ca acel candidat este deja (va fi) in posesia subiectelor de examen.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 12:51, 19 Septembrie 2012
Solicitati ca la examen sa participe presa si superiorul inspectorului.
Obtineti macar o dovada valida asupra acestui aspect si faceti o plangere penala impotriva persoanei respective.
va multumesc pentru raspunsuri, dar persaona ce este in concurs pentru un post cu mine este ca sa spun asa pila unei doamne ce face parte din inspectorat
Trebuie sa aveti o dovada concreta asupra afirmatiilor si actionati penal.
Ultima modificare: Miercuri, 19 Septembrie 2012
ContSters136493, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concurs antifrauda explorer explorer Buna ziua. Am rugamintea de a-mi oferi un sfat, o parere, asupra urmatorului subiect: de curand am participat la un concurs pentru un post de inspector ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, metodologia de titularizare 2021, art.89 lit.2 nelamurire intrebare18 intrebare18 Buna ziua, Un parere avizata cu privire o chichita la Metodologia titularizare 2021. Art. 89 (1) Candidații care au susținut proba scrisă în cadrul ... (vezi toată discuția)
Titularizare conform articolului 253 din legea nr. 1/2011 oprea daniela oprea daniela Am fost repartizata in sedinta publica, in urma concursului de titularizare , initial pe un post de invatator care nu exista ,clasa I in acest an scolar nu s-a ... (vezi toată discuția)