Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concurs favorizat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concurs favorizat

Buna ziua.

La repartizarea pentru concursul de suplinitori, inspectorul de cadre ii sugereaza unui candidat sa concureze pe un post anume si garanteaza ca il va obtine indiferent de numarul candidatilor pe acel post.

Aceasta este problema.

Intrebare:
Care sunt caile legale de a preintampina eventuala frauda? Dovezile sunt greu de obtinut.
Prin contestatie nu se poate rezolva mai nimic deoarece exista banuiala ca acel candidat este deja (va fi) in posesia subiectelor de examen.

Va multumesc.
Solicitati ca la examen sa participe presa si superiorul inspectorului.
Obtineti macar o dovada valida asupra acestui aspect si faceti o plangere penala impotriva persoanei respective.
va multumesc pentru raspunsuri, dar persaona ce este in concurs pentru un post cu mine este ca sa spun asa pila unei doamne ce face parte din inspectorat
Trebuie sa aveti o dovada concreta asupra afirmatiilor si actionati penal.
ContSters136493, utilizator