Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu platit pt deces
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu platit pt deces

Salariatii au dreptul la 5 zile calendaristice ,platite pt decesul unui membru din familie .
Daca , prind si zile de dumineca sau sambata se paltesc si aceste zile ? Dublu ?! :(
Lucrez, 12/24!
Multumesc!
intrebarea mea este : cum inregistrezi aceste zile libere platite in statul de plata si in pontaj?
Ca si zile lucrate se vor trece in pontaj ...
MULTUMESC