Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resusrse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resusrse umane

Sunt contabila la o firma iar in atributiuni am salarizare, stocuri, casierie si responsabil resurse umane.
daca este nevoie de doua fise de post una pentru contabil si una pentru responsabil resurse umane
Depinde... ce ati scris la capitolul Felul Muncii? Daca la incheierea CIM, functia de baza este " Contabil - Responsabil resurse umane", in Fisa Postului, anexa la CIM, trebuia sa se regaseasca toate responsabilitatile si atributiile postului, indeplinirea carora este solicitata de catre angajator. Iar daca la incheierea CIM, functia de baza este " Contabil" si prin decizia angajatorului ati fost numita ca si responsabil RU, tot la incheierea a celui de-al 2 CIM (vorbim de cumul funct.) trebuia sa se inmane si Fisa Postului.
Fisa postului este un document care precizeaza sarcinile si responsabilitatile ce-i revin titularului postului.
Nu este nevoie de doua fise de post .. intr-o singura fisa de post se pot include toate aceste atributii mentionate de dvs ...