Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua! Bunica sotului meu vrea sa ne cedeze o parte din mostenirea care i se revine, dar mostenirea nu a fost dezbatuta (sunt 4 surori). Intrebarea este cine trebuie sa suporte cheltuielile pentru dezbatere daca celelalte surori nu vor? pot fi obligate? Va multumesc!
cheltuielile ocazionate de dezbaterea mostenirii se suporta de toti mostenitorii.