Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara- debitorul lucreaza in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara- debitorul lucreaza in strainatate

buna seara.am si eu o prb legata de pensia alimentara si drepturile unui minor.am trait in concubinaj cu tatal minorului din 2005.el a plecat in strainatate la munca si nu mai vrea sa auda de noi.nici bani pt necesarul copilului nu ne trimite,noi acum locim in apartamentul in care am investit amandoi bani,dar care e pe numele lui si vrea sa ne scoata afara si nici pensia alim nu vrea sa o plateasca.daca inaintez proces ce pensie alimentara va plati daca el lucreaza in germania ca persoana fizica autorizata fiind inregistrat acolo?
unde trebuie sa ma prezint pentru al obliga la plata pensiei alimentare?el vrea ca noi sa parasim casa dar momentan nu avem unde sa mergem?ne poate evacua?