avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general buna dimineata, diferente de curs valutar banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

buna dimineata, diferente de curs valutar banca

buna dimi!!
va rog sa ma lamuriti si pe mine daca am sold in euro 2032.32 euro iar suma in lei este 8928.22 lei si la cursul bnr ar trebui sa fie 8784.50 lei, cum inregistrez pe 665 sau 765??
acelasi lucru se face si la casa in devize la sf lunii se calculeaza la cursul bnr?

va multumesc mult! sa aveti o zi superba!!!
Cel mai recent răspuns: denisa2011 , utilizator 09:26, 27 Iunie 2013
Buna dimineata,

Este o diferenta nefavorabila si trebuie trecuta pe cheltuaiala, deci 665
va multumesc mult pt ajutor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

665/765 si 668/768 - conform ordin 3055 romicichi romicichi Buna ziua. Din cate am inteles, se folosesc 665/765 pt. evaluarea creantelor, datoriilor , disponibilitatilor din banca,casa, etc. exprimate in valuta, iar ... (vezi toată discuția)
Diferente de curs valutar aveno aveno Buna ziua ! va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema : In luna februarie am contractat un imprumut de la o institutie de credit in valoare de 10.000 euro ... (vezi toată discuția)
Reevaluare anuala auto denisa2011 denisa2011 buna ziua, am preluat o sc care in 2011 a achizitionat o masina in leasing; anul trecut dna nu a facut reevaluarea la 31.12.2011, si nici facturile nu au ... (vezi toată discuția)