Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general buna dimineata, diferente de curs valutar banca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

buna dimineata, diferente de curs valutar banca

buna dimi!!
va rog sa ma lamuriti si pe mine daca am sold in euro 2032.32 euro iar suma in lei este 8928.22 lei si la cursul bnr ar trebui sa fie 8784.50 lei, cum inregistrez pe 665 sau 765??
acelasi lucru se face si la casa in devize la sf lunii se calculeaza la cursul bnr?

va multumesc mult! sa aveti o zi superba!!!
Buna dimineata,

Este o diferenta nefavorabila si trebuie trecuta pe cheltuaiala, deci 665
va multumesc mult pt ajutor