Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cod fiscal furnizor electricitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cod fiscal furnizor electricitate

Buna seara
Am o intrebare-am factura de electricitate de inregistrat pentru o persoana juridica platitoare de tva , pe care apare asa:
furnizor ELECTRICA FURNIZARE SA din Bucuresti cu un cod de inregistrare fiscala ...., prin AFEE din oras x... cu CIF
Pe ce cod /cui inregistrez eu factura in contabilitate?
pe codul de Bucuresti sau pe cel din orasul meu?
Multumesc anticipat
pe cui cu ro electrica furnizare,
cif din oras este pentru salarii