Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura din Italia pentru ridicare pensie alimentara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura din Italia pentru ridicare pensie alimentara

buna ziua,
varul meu este plecat in Italia si trebuia sa primeasca pensia alimentara in Ro.... dar nu mi-a facut procura sa pot ridica eu pensia de la Posta....
cum se procedeaza, ce acte trebuie sa faca?
Pai exact ce ați spus! Sa va dea procura din Italia pt a ridica pensia.
pai si acolo unde trebuie sa merga?
cat ar costa? si cat timp ar dura pana sa ajunga procura?
Dacă nu are Consulat pe aproape sa meargă la un notar in Italia sa o facă apoi trebuie apostilata si trimisa in tara spre a fi tradusa cu apostila cu tot si legalizata traducerea .
Costurile insa nu vi le putem spune noi din România ......
Da, fara procura nu se poate.
Costurile le afla el din Italia.