avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura din Italia pentru ridicare pensie alimentara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura din Italia pentru ridicare pensie alimentara

buna ziua,
varul meu este plecat in Italia si trebuia sa primeasca pensia alimentara in Ro.... dar nu mi-a facut procura sa pot ridica eu pensia de la Posta....
cum se procedeaza, ce acte trebuie sa faca?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 23:41, 3 August 2013
Pai exact ce ați spus! Sa va dea procura din Italia pt a ridica pensia.
pai si acolo unde trebuie sa merga?
cat ar costa? si cat timp ar dura pana sa ajunga procura?
Dacă nu are Consulat pe aproape sa meargă la un notar in Italia sa o facă apoi trebuie apostilata si trimisa in tara spre a fi tradusa cu apostila cu tot si legalizata traducerea .
Costurile insa nu vi le putem spune noi din România ......
Da, fara procura nu se poate.
Costurile le afla el din Italia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E valabila procura italiana fara apostila? motoc18 motoc18 prietenul meu este plecat in italia si ma lasat sa_i vand masina (vezi toată discuția)
Obtinerea unei apostile pt. certificatul de casatorie (am rezidenta in strainatate) dan_daniel dan_daniel Trebuie sa obtin o apostila dupa certificatul de casatorie, locuiesc in strainatate si se pare ca Ambasada nu ofera astfel de servicii si oricum probabil ar ... (vezi toată discuția)
Procura pasaport si insotire minori fara apostila Elena_95 Elena_95 Am o mare problema: sunt in tara de 2 luni impreuna cu surorile mele minore. Mama este in Italia. Eu si surorile mele trebuie sa ne intoarcem in Italia pentru ... (vezi toată discuția)