Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma in Ungaria
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma in Ungaria

As dori sa stiu daca pot sa-mi infiintez un SRL in Ungaria (kft). Sunt cetatean roman, cu domiciliul in Romania. Daca da, v-as ruga sa-mi spuneti cum se procedeaza, de ce am nevoie, si cat ma costa.
Pentru infiintarea firmei in Ungaria, trebuie sa gasit in primul rand un avocat din Ungaria, de exemplu: [ link extern ] !