Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cu cine ma judec?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cu cine ma judec?

Daca am domiciliul in municipiul Marghita, jud. Bihor, cu cine ma judec pentru anularea unui act emis de fosta Administratie a Finantelor Publice Marghita?
AFP Marghita a devenit Serviciul Fiscal Orasenesc Marghita in subordinea Administratiei Judetene a Finantelor Publice Bihor, care este in subordinea Directiei Regionale a Finantelor Publice Cluj-Napoca.
Impotriva cui formulez cererea de chemare in judecata daca actul a fost emis de fosta AFP Marghita?
Multumesc?
vă puteţi judeca cu institutia care v-a vătămat, indiferent ce denumire poartă în prezent : Serviciul Fiscal Orasenesc Marghita, în () arătaţi vechea denumire.O chemaţi în judecată prin reprezentant legal, altfel, dacă aceasta nu are personalitate juridică, pierdeti procesul.