Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rezilierea unui contract vanzare-cumparare - locuinta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rezilierea unui contract vanzare-cumparare - locuinta achizionata prin Prima Casa.

Buna ziua,

Intrebarea mea scurta si a obiect este: Pot rezilia un contract de vanzare-cumparare la un apartament achizionat prin programul Prima Casa? Vreau sa fac asta deoarece am fost mintiti de catre dezvoltatori ca IMGB nu mai lucreaza, iar de cand ne-am mutat suntem intr-o zgaltaiala aproape permanenta din cauza IMGB. Ne vibreaza lucrurile prin casa, noaptea nu dormim din cauza vibratiilor si a zgomotului:((. Consider ca am fost mintiti si vrem sa stim ce sanse avem de a rezilia acel contract si de a ne muta in alta parte.

Multumesc anticipat!
Sper ca nu interpretati gresit intrebarile mele. Sunt menite a va ajuta. Daca lucrurile sunt asa cum spuneti probabil ca aveti sanse sa rezolutionati contractul de vanzare-cumparare, cu daune interese chiar.
buna,
eu urmeaza sa semnez contractul de vanzare-cumparare cu ei in urmatoarele saptamani. mentionez ca am cumparat apartament pe la ultimile etaje. nu stiu daca pot sa reziliez antecontractul pe acest motiv?
ovvvidiu, utilizator
Salut,

Cred ca este un motiv suficient sa refuzati incheierea contractului si sa le cereti si restituirea avansului.