Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Accize alcool
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Accize alcool

Buna ziua.
Sunt interesat in distributia de anumite bauturi alcoolice aduse din interiorul UE, in Romania. As dori sa ma informez cu privire la ce taxe, impozite sau accize va trebui sa platesc. Astept cu interes un raspuns. Multumesc.
Va recomand sa cititi TITLUL VII Accize şi alte taxe speciale, din Codul fiscal:

[ link extern ]