Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita - identificare bunuri debitor
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita - identificare bunuri debitor

administrez o societate si am o factura pe care nu am putut-o plati.Creditorul are sentinta de executare silita.Poate sa vina la mine in societate sa puna sechestru pe orice bun chiar daca acest bun nu este al meu, urmand mai apoi ca proprietarul sa mearga sa dovedeasca prin documente faptul ca acel bun este al lui????Lamuriti-ma va rog....
Executarea silită se poate intinde doar asupra veniturilor şi bunurilor proprietate a debitorului. Dvs. veti indica executorului judecatoresc, bunurile mobile asupra carora ar putea sa faca executarea. Cititi dispozitiile art. 726 si urmatoarele din Codul de procedura civila.