Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Declaratia 220
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Declaratia 220

Buna ziua.
Declaratia 220 trebuie depusa anual de PFA care desfasoara activitati impozitate pe norma de venit?
Buna ziua,

Nu este obligatoriu sa depuneti anual declaratia 220. Declaratia 200 este obligatiu anual.
din relatarile altor utilizatori unele administratii financiare cer depunerea declaratiei 220 anual de catre cei impozitati in baza normelor de venit; va trebui sa verificati la administratia de care apartineti

cei impozitati in baza normelor de venit nu depun declaratia 200