avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Declaratia 220
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Declaratia 220

Buna ziua.
Declaratia 220 trebuie depusa anual de PFA care desfasoara activitati impozitate pe norma de venit?
Cel mai recent răspuns: georgeenciu , utilizator 11:15, 4 Februarie 2014
Buna ziua,

Nu este obligatoriu sa depuneti anual declaratia 220. Declaratia 200 este obligatiu anual.
din relatarile altor utilizatori unele administratii financiare cer depunerea declaratiei 220 anual de catre cei impozitati in baza normelor de venit; va trebui sa verificati la administratia de care apartineti

cei impozitati in baza normelor de venit nu depun declaratia 200

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Formularul 600 depus gresit LuceNera LuceNera Buna ziua. Sunt o persoana fizica autorizata impozitata in SISTEM REAL, platitoare de TVA si tin contabilitatea in partida simpla. Problema mea se refera ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 kalasnikov kalasnikov buna ziua buna ziua, am lucrat la o firma ca PFA.Dupa incetarea colaborari cineva mi-a spus ca am de depus doar declaratia 200 pana pe 15 mai la financiar.Nu ... (vezi toată discuția)
Impozit 2010 - pfa psih psih Buna ziua, Luna aceasta am finalizat actele pentru infiintarea unui cabinet de psihologie, inclusiv obtinerea C.I.F. Impozitul pt. anul 2010 se plateste ... (vezi toată discuția)