Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita - BO
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita - BO

am un bo refuzat de banca pentru lipsa de disponibil
fac o recapitulare si daca gresesc sa omit ceva poate primesc atentionari si sfaturi....
cerere la instanta de la locul platii ( inscris pe bo) pentru investire cu formula executorie , se depune Bo in original , taxa de timbru de 4 lei si timbru judiciar de 0.15 lei
intrebare ..... acestea pot fi depuse si prin posta ?
pentru ridicare trebuie sa merg personal la instanta la registratura (?), eventual cu imputernicire , daca nu sunt titular , In cat timp se elibereaza ?
instanta imi da BO cu formula executorie aplicata dar imi da si incheire de admitere(?)
cu Bo investit merg la executor , impreuna cu o cerere de executare silita si evident cu taxa

aceasta e calea de urmat ?
se refera la numarul completului de judecata acel c12. pentru mai multe info accesati [ link extern ]