avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita - BO
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita - BO

am un bo refuzat de banca pentru lipsa de disponibil
fac o recapitulare si daca gresesc sa omit ceva poate primesc atentionari si sfaturi....
cerere la instanta de la locul platii ( inscris pe bo) pentru investire cu formula executorie , se depune Bo in original , taxa de timbru de 4 lei si timbru judiciar de 0.15 lei
intrebare ..... acestea pot fi depuse si prin posta ?
pentru ridicare trebuie sa merg personal la instanta la registratura (?), eventual cu imputernicire , daca nu sunt titular , In cat timp se elibereaza ?
instanta imi da BO cu formula executorie aplicata dar imi da si incheire de admitere(?)
cu Bo investit merg la executor , impreuna cu o cerere de executare silita si evident cu taxa

aceasta e calea de urmat ?
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 17:38, 7 Iulie 2009
se refera la numarul completului de judecata acel c12. pentru mai multe info accesati [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In baza caror articole/legi pot apela privind o cerere de investire formula executorie advsys advsys buna ziua, treb sa fac o cerere cu privire la investirea a un BO cu formula executorie, iar eu cererea pe care o voi depune am apelat la legea 58/1934, la ... (vezi toată discuția)
Investire bo - debitor din gaesti Irina S. Irina S. Sunt creditor din Iasi si vreau sa investesc cu formula executorie doua BO a unui debitor din Gaesti. Fac cererea si o depun la instanta Judecatoriei Gaesti? (vezi toată discuția)
Taxa judiciara de timbru ENGFULL ENGFULL unde se plateste taxa judiciara de timbru? ( pers jd) acum vreo 2 saptamani am platit taxa la trezorerie , acum am inteles ca de la 1 mai se palteste la ... (vezi toată discuția)