Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... anunt concurs recrutare publicat pe site in ultima zi ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

anunt concurs recrutare publicat pe site in ultima zi de inscriere

directia de finante bucuresti reuseste "performanta" de a publica anuntul de concurs in ultimele ore inainte incheierii inscrierilor.
in ultimele luni (inclusiv ultimile zile) am verificat in mod constant atat siteul anaf cat si portalul posturi.gov.ro si nici urma de concurs!
stiam ca mai sunt posturi vacante pentru ca fusese un concurs in februarie in urma caruia au ramas multe posturi neocupate.
in aceasta seara am descoperit ca astazi era ultima zi de inscriere (sic!)
poate fi depusa o plangere cu sorti de izbanda?
mi se pare incredibil ce metoda au adoptat.
in februarie tineau oamenii pe la usi, poate poate cedeaza si nu se mai inscriu!
absolut jalnic!
legislatia functionarilor calcata in picioare!
ciudatasituatie, utilizator
Nu va necajiti prea tare chiar daca va pregateati nu reuseati parerea mea au scos probabil 80 posturi dar pentru care aveau deja candidatii admisi
Cred ca va dati seama ca doar de forma au postat anuntul Eu l-am vazut dumineca pe 31.08.2014