avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... anunt concurs recrutare publicat pe site in ultima zi ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

anunt concurs recrutare publicat pe site in ultima zi de inscriere

directia de finante bucuresti reuseste "performanta" de a publica anuntul de concurs in ultimele ore inainte incheierii inscrierilor.
in ultimele luni (inclusiv ultimile zile) am verificat in mod constant atat siteul anaf cat si portalul posturi.gov.ro si nici urma de concurs!
stiam ca mai sunt posturi vacante pentru ca fusese un concurs in februarie in urma caruia au ramas multe posturi neocupate.
in aceasta seara am descoperit ca astazi era ultima zi de inscriere (sic!)
poate fi depusa o plangere cu sorti de izbanda?
mi se pare incredibil ce metoda au adoptat.
in februarie tineau oamenii pe la usi, poate poate cedeaza si nu se mai inscriu!
absolut jalnic!
legislatia functionarilor calcata in picioare!
Ultima modificare: Marți, 2 Septembrie 2014
ciudatasituatie, utilizator
Cel mai recent răspuns: vrica , utilizator 02:53, 2 Septembrie 2014
Nu va necajiti prea tare chiar daca va pregateati nu reuseati parerea mea au scos probabil 80 posturi dar pentru care aveau deja candidatii admisi
Cred ca va dati seama ca doar de forma au postat anuntul Eu l-am vazut dumineca pe 31.08.2014

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare conditii specifice concurs contabil sef hp777 hp777 Buna ziua. Doresc sa stiu daca o institutie de aparare si ordine publica, care organizeaza un concurs de contabil sef are ca si conditii specifice pt. postul ... (vezi toată discuția)
Concurs pentru ocuparea unei functii publice anonim anonim Exista cineva care sa-mi poata spune din proprie experienta care este "corectitudinea" unui examen de ocupare a unei functii publice la un minister ... (vezi toată discuția)
Admitere sng sim 28 sim 28 e cineva care sustine acest examen? cum stati cu invatatul? (vezi toată discuția)