Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Catelusa mea a fost atacata de cainele altui ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Catelusa mea a fost atacata de cainele altui proprietar ce pot sa fac

Imi duceam catelusa Cane Corso in lesa la casa unde o tin dupa ce am luat-o cu mine intr-o excursie, iar in dreptul magazinului proprietarului cainelui, cainele mi-a atacat catelusa fara sa fie provocat in vreun fel,cateusa mea nu avea botnita pt ca a facut rana de la ea dar era tinuta in lesa si nu este un caine agresiv , am filmulete care demonstreaza asta.Acelasi caine mi-a mai atacat acum 3 ani un husky Siberian care il detinam in proprietate dar am considerat ca a fost doar un accident,acelasi caine a atacat si omorat un maidanez in fata mamei mele,fiicei mele de 2 ani si nepoatei mele de 8 ani.Ce pot sa fac pentru ca acelui caine sa nu i se mai dea drumul liber iar stapanul sa fie sanctionat pentru ce a facut.Va multumesc anticipat.:((
Au fost martori destui.Toti erau in centru satului.
Atunci nu este o problema ca nu aveti filmare cu incidentul, cu martri se poate dovedi si mai bine. Trebuie numai sa va hotarati ce alegeti dintre demersurile de mai sus.
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Deocamdata am depus plangere la politie iar in functie de rezultatul anchetei ,daca nu este unul favorabil il voi da si in judecata.Pentru ca nu vreau sa mai atace si alti caini.