avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM perioada determinata.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM perioada determinata.

buna ziua
doresc sa modific CIM din perioada determinata in nedetermnata. cum procedez? inchei CIM initial si fac alt CIM si cum inregistrez in programul REVISAL
Cel mai recent răspuns: Samoila Georgeta P.F.A. , Consilier juridic 07:39, 28 Noiembrie 2014
In topic nu este vorba despre un functionar public.
Cand am raspuns la topic am raspuns pentru ambele variante, ulterior s-a specificat ca este sector privat.
Va rog sa verificati raspunsurile mele si ale Dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema supendare-angajare Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Va supun atentiei o speta in care am nevoie de ajutor! Un salariat are CIM suspendat pina la data de 04.03.2013. Pe postul lui a fost angajat cu ... (vezi toată discuția)
Nelamurire... Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Sa presupunem ca o firma angajeaza fara concurs pe post de muncitor necalificat o persoana cu CIM pe perioada determinata, apoi mai incheie inca 2 ... (vezi toată discuția)
Cim determinat in cim nedeterminat magu68 magu68 Buna ziua, Cum se poate trasforma un CIM pe perioada determinata intr-un CIM pe perioada nedetrminata? Ajunge avizul Consiliului de Administratie si acordul ... (vezi toată discuția)