Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De ce nu fac nimic asociatiile de proprietari ca apa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De ce nu fac nimic asociatiile de proprietari ca apa calaie aproape rece se plateste la pret de apa calda?

Ce asteapta sa faca ceva?

Ar trebui sa se uneasca pentru aceasta jepcarie si jecmanire evidenta a oamenilor cinstiti?
montarea unei baterii termostatate e inutila pt ca nu va deschide daca apa nu ajunge la temperatura setata, si nu va ajunge pt ca nu este circulatie pe teava
@avocat_lascoschi@yahoo.com

Si in Romania poate conta, dar convingeti-va vecinii si conducerea asociatiei sa montati repartitoare de apa calda in locul actualelor apometre.
Apa calda menajera se prepara: se foloseste apa potabila care se incalzeste utilizand energie termica. Asadar, daca apa este "calaie", ea inglobeaza mai putina energie termica, deci va fi mai ieftina ca o apa fierbinte ...
Sunt mai multe solutii pentru a avea apa calda in cateva secunde;
- debransarea de la sistemul centralizat si instalarea unei centrale de apartament
- robinet electric montat pe instalatia actuala fara a va debransa
Se poate instala rapid si usor, fara ajutor profesionist.
Arata ca un robinet normal, dar in interior are un element ce incalzeste apa la o temperatură de pana la 60° C. Se poate regla cu usurinta temperatura apei de la calduta la fierbinte
Putere: 3 kW. Capacitate incalzire apa: 1.5 - 2l/min

Urmaresc, discutia fiind de maxima actualitate.