Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bursa profesionala, ce reprezinta 20% din totalul ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bursa profesionala, ce reprezinta 20% din totalul orelor la o singura disciplina

art.7 din HG 1062/30.10.2012, spune că bursa profesională se sistează ... dacă elevul înregistrează cel putin 20 de absențe nemotivate din totalul orelor de studiu ori cel putin 20% din totalul orelor la o singură disciplină de studiu / un singur modul, cumulate pe un an școlar....
Acel 20% sunt total absente sau se referă doar la absențele nemotivate, având în vedere existența înainte de procent a conjuncției ”ori”.
Va multumesc
Nemotivate.