Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Ipoteca/ bun concesionat
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Ipoteca/ bun concesionat

poate fi ipotecat un teren asupra caruia ai drept de concesiune iar constructia de pe teren este proprietatea concedentului?
Nu, pentru ca terenul nu se afla in proprietatea dvs. Concesiunea este un drept real de folosinta, nu de proprietate.