Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie rovinieta

Buna seara,in septembrie 2014 am fost depistat de camerele cnadr circuland fara rovinieta apoi amendat si executat silit.
In urma cu 2 zile am citit RIL(recursul in interesul legii) care stabileste ca procesul verbal intocmit de cnadr fara semnatura olografa a agentului constatator este lovit de nulitate absoluta.
Intrebarea mea este daca pot recupera suma de bani care am platito in septembrie 2014 in urma executarii silite si daca raspunsul este afirmativ care este procedura de urmat?
~ Conținut șters la cerere ~