Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 112 cand angajatul e in CM si beneficiaza ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 112 cand angajatul e in CM si beneficiaza de bonus

Buna seara!

Pentru o salariata care este in concediu medical toata luna (sarcina si lauzie), cum trebuie declarat in D112 venitul pe care aceasta l-a incasat in luna respectiva, reprezentand un bonus platit pentru anul anterior.

Daca trec venitul baza de calcul imi da eroare ca numarul de zile lucrate este zero.

Multumesc!
Singura solutie e sa-i puneti doamnei 1 ora lucrata.
Aceasta validare la D112 ar trebui schimbata, dar nu se aude unde trebuie.
Multumesc mult!