avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratia 112 cand angajatul e in CM si beneficiaza ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratia 112 cand angajatul e in CM si beneficiaza de bonus

Buna seara!

Pentru o salariata care este in concediu medical toata luna (sarcina si lauzie), cum trebuie declarat in D112 venitul pe care aceasta l-a incasat in luna respectiva, reprezentand un bonus platit pentru anul anterior.

Daca trec venitul baza de calcul imi da eroare ca numarul de zile lucrate este zero.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: mihaelacn , utilizator 15:49, 20 Aprilie 2015
Singura solutie e sa-i puneti doamnei 1 ora lucrata.
Aceasta validare la D112 ar trebui schimbata, dar nu se aude unde trebuie.
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul contributie pensii aferenta concediului de sarcina si lauzie mutulescul mutulescul Buna ziua, Va rog mult daca ma poate ajuta cineva cu formula de calcul a cas (pensii) pentru un concediu de sarcina si lauzie. Va multumesc (vezi toată discuția)
D 112 titishica titishica buna ziua am si eu urmatoarea situatie: am un angajat al carui cim a incetat la data de 15.02.2013, ultimele luni fiind in concediu medical toate zilele ... (vezi toată discuția)
42 de zile de concediu de lauzie NICOLETA-CORNELIA NICOLETA-CORNELIA Buna seara! In 25.07.2012 am nascut,am avut concediu de maternitate toata luna iulie,iar pe august am avut concediu medical doar pana in 15.08.;asta inseamna ... (vezi toată discuția)