avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 340 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Softuri legislative
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Softuri legislative

Ce softuri legislative folositi?
Pe baza carui criteriu l-ati ales?
Ar fi util sa aflam avantajele si dezavantajele acestora :)
Cel mai recent răspuns: ifrimcristina , utilizator 18:09, 11 Octombrie 2006
Sintact. Are toate modificarile inserate in legi la orice data vrei - adica iti arata legea cum arata acum 2 ani, cum arata acum sau, daca sunt modificari care intra in vigoare peste 1 an, cum va arata atunci.
Sintact este ok dpdv al legislatiei. Jurisprudenta, insa, nu mi se pare prea actualizata. Ma gandesc sa incerc si altceva.
Sintact este ok dpdv al legislatiei. Jurisprudenta, insa, nu mi se pare prea actualizata. Ma gandesc sa incerc si altceva.
Kaufland-ul foloseste Sintact este ok dar vrem ceva mai mult, mie personal mi-ar placea un abonament la REntrop&Straton

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce soft juridic sa aleg? cornelb cornelb Buna, ce program de legislatie imi recomandati? Am folosit pana acum programul celor de la Indaco, dar am nevoie de ceva care sa contina si reviste/carti, mai ... (vezi toată discuția)
Soft legislativ Elena Anghelescu Elena Anghelescu Sunt in cautarea unui soft legislativ bun. Premisele: am lucrat ca si consilier juridic, am folosit LexNavigator (versiunea veche) si nu-mi place. Am luat ... (vezi toată discuția)
Problema aplicatie legislatie FeliciaDAN FeliciaDAN X-(Nu sunt multumita de informatiile oferite de CTCE Piatra Neamt . Eu stiu ca am achizitionat un alt fel de abonament. Astept niste explicatii. (vezi toată discuția)