avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea nr293/2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea nr293/2015

buna ziua! As dori sa imi precizati si mie daca prevederile acestei legi de aprobare a OUG nr.27/2015, care prevede majorarea salariilor in sectorul bugetar cu 10% incepand cu data de 01.12.2015, se aplica si celor care au mai beneficiat de mariri in acest an , respectiv de la 01.10.2015 cu 12%, suntem cuprinsi in Anexa I cap.II la legea 284/2010 Familia Ocupationala Administratie, si am citit legea nr.293 si din aceasta anexa am observat ca sunt cuprinsi pt majorare doar cei din cercetare-proiectare.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:12, 2 Decembrie 2015
De la 1 decembrie 2015, toţi bugetarii vor încasa mai mulţi bani. Atât angajaţii din educaţie, cât şi cei din asistenţă socială şi sănătate, precum şi restul bugetarilor beneficiază de majorări salariale.

Citeste mai mult pe RTV.NET: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Marire salarii in sistemul bugetar rscandreea rscandreea In ordonanta de urgenta 35/2015 privind majorarea salariilor in sistemul bugetar cu 10% respectiv 25% in domeniul asitentei sociale. Intrebarea mea este daca ... (vezi toată discuția)
Oug 293/2015 rodicaneagu rodicaneagu Buna ziua, Asistentii personali primesc 10 sau 25%? Avem si functionarii publici cu atributii de asistenta sociala si mediator sanitar pentru romi ... (vezi toată discuția)
Personalul din sănătate și educație Mariaee Mariaee Sistemul de salarizare pentru personalul bugetar din sănătate și educație va fi restructurat începând cu luna august 2016 pentru toate familiilor ... (vezi toată discuția)