Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea nr293/2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea nr293/2015

buna ziua! As dori sa imi precizati si mie daca prevederile acestei legi de aprobare a OUG nr.27/2015, care prevede majorarea salariilor in sectorul bugetar cu 10% incepand cu data de 01.12.2015, se aplica si celor care au mai beneficiat de mariri in acest an , respectiv de la 01.10.2015 cu 12%, suntem cuprinsi in Anexa I cap.II la legea 284/2010 Familia Ocupationala Administratie, si am citit legea nr.293 si din aceasta anexa am observat ca sunt cuprinsi pt majorare doar cei din cercetare-proiectare.
Multumesc!
De la 1 decembrie 2015, toţi bugetarii vor încasa mai mulţi bani. Atât angajaţii din educaţie, cât şi cei din asistenţă socială şi sănătate, precum şi restul bugetarilor beneficiază de majorări salariale.

Citeste mai mult pe RTV.NET: [ link extern ]