avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... drepturile omului in penitenciar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

drepturile omului in penitenciar

Buna ziua, imi poate da si mie cineva legea cu drepturile omului in penitenciare?
Am mare nevoie si nu stiu care este exact...

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: nelu95 , utilizator 12:20, 6 Februarie 2016
Cumva Legea 254/2013 privind executarea pedepselor si a masurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare in cursul procesului penal?
Intr-adevar, le gasiti in Legea 254/2013
[ link extern ]
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

As vrea sa aflu mai multe despre drepturile unui detinut la intalnirile cu avocatul sau in penitenciar andu2607 andu2607 vreau sa stiu daca e normal ca avocatul sa stea de vorba cu clientul sau intr-un spatiu public ex:si cu alti detinuti de fata si despartiti de un geam ; si de ... (vezi toată discuția)
Dreptul la cumparaturi in penitenciar NeicutIulyana NeicutIulyana Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o informatie referitoare la dreptul detinutilor la cumparaturi in magazinul din interiorul penitenciarului. Si anume: in ... (vezi toată discuția)
Bună ziua soțul meu e închis de 4 luni și as dori sa știu ... Dana Bozgan Dana Bozgan Bună ziua soțul meu e închis de 4 luni și as dori sa știu are dreptul de o vizita conjugala suntem căsătoriți (vezi toată discuția)