avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua soțul meu e închis de 4 luni și as dori ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua soțul meu e închis de 4 luni și as dori sa știu ...

Bună ziua soțul meu e închis de 4 luni și as dori sa știu are dreptul de o vizita conjugala suntem căsătoriți
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 13:32, 13 Ianuarie 2024
Da o data la 3 luni aveti acest drept. Faceti solicitare scrisa in baza art 250 din Regulamentul de aplicare a Legii nr. 254/2013 privind executarea pedepselor şi a măsurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal din 10.03.2016

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul la cumparaturi in penitenciar NeicutIulyana NeicutIulyana Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o informatie referitoare la dreptul detinutilor la cumparaturi in magazinul din interiorul penitenciarului. Si anume: in ... (vezi toată discuția)
Vizita conjugala la penitenciar ekaa_sil ekaa_sil Buna ziua, as vrea sa stiu daca iubitul meu poate beneficia de vizita conjugala la penitenciar,desi nu suntem casatoriti...si ce ar trebui sa facem pentru a ... (vezi toată discuția)
Drepturile omului in penitenciar nelu95 nelu95 Buna ziua, imi poate da si mie cineva legea cu drepturile omului in penitenciare? Am mare nevoie si nu stiu care este exact... Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)