Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se procedeaza legal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se procedeaza legal

Fisa postului poate fi completata cu atributii precizate doar in puncte distincte prin decizia directorului ? Se pot introduce astfel atributii care nu se incadreaza in felul muncii angajatului?
O contestare in instanta trebuie sa aiba obligatoriu motivare in fapt si in drept. In fapt-descriu situatia creata, in drept trebuie sa invoc niste articole de lege, hotarari care sa sustina din punct de vedere legal cererea mea de chemare in judecata. Si aici este nelamurirea mea? Ce anume pot invoca in drept?
Ati putea invoca in drept art.17 alin.1 si alin.5 C.mun., art.41 alin.1 C.mun.