Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... certificat fiscal
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

certificat fiscal

in cat timp se elibereaza certificatul fiscal unde scrie si ce articol?

mai exact: ordinul MFP nr. 752/2006, Art. 8. - Cererile de eliberare a certificatului de atestare fiscala pentru persoane juridice se vor solutiona in maximum 5 zile lucratoare de la inregistrare, cu exceptia celor formulate de contribuabilii care au sedii secundare inregistrate la alte organe fiscale, care se vor solutiona in maximum 10 zile lucratoare de la inregistrare.